طرح توجیهی زراعت چوب پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو سال 1400 نهال پالونیا از قلمه پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو
1399/12/14

طرح توجیهی زراعت چوب پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو سال 1400 طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا هیبرید طرح اقتصادی کشاورزی زراعت چوب در یک هکتار حداکثر هزار عدد نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو قابل کشت هست برای برداشت تجاری باید زمین و آب کشاورزی با شوری کمتر از سه هزار میکروزیمنس باشد ترجیحا مالک باشد چون بعد از هر دوره برش محصول مجدد ریشه جوانه میزند و رشد میکند و تا ده دوره محصول قابل برداشت تکرار میشود . هر عدد نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو اکنون هشتادو پنج هزار تومان هست که در هکتار : * حداکثر هزار عدد نهال میشه 85 میلیون تومان. * حدود 30 میلیون تومان جهت اجرای آبیاری قطره ای * حدود 60 میلیون کوددهی برای پنج سال * حدود 15 میلیون بیل مکانیکی و تراکتور برای کانال کشی و اصلاح خاک * حدود 60 میلیون تومان کارگر نگهداری برای پنج سال که شامل آبیاری دو نوبت در هفته هر درخت حدود صد لیتر آب بصورت قطره ای و علف کنی و هرس شاخه های فرعی و سم پاشی و ... جمع سرمایه گذاری طرح طی پنج سال : 85+30+60+15+60 = 250 ملیون تومان درآمد سال پنجم از اولین برداشت تجاری: به قیمت امروز هر متر مکعب الوار چهار تراش پالونیا حدود 8 میلیون تومان هست که هر درخت پنج ساله پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو که چهل سانت قطر دارد و حدود پانزده متر ارتفاع دارد که هفت متر تنه صاف دارد حدود سه ملیون تومان اکنون ارزش دارد که بعد از برش اول مجددا ریشه جوانه میزند و رشد میکند و تا ده دوره تکرار میشود. جمع برداشت از هزار عدد نهال با این ابعاد درخت میشه حدود سه میلیارد تومان درآمد که اگه حدود بیست درصد افت هزینه برش و حمل جابجایی و کارگر و عمده فروشی بار در نظر بگیریم به قیمت امروز حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان دوره اول برداشت سود دوره اول طرح=2 میلیارد و550 میلیون تومان برای دوره پنج ساله دوم تا دهم برداشت : هزینه کود و آبدهی و نگهداری= 120 میلیون تومان درآمد دوره دوم به بعد= 3 میلیارد تومان سود دوره دوم به بعد= 2میلیاردو 880 میلیون تومان. درصورتیکه بجای دوره برداشت چوب 5 ساله از دوره برداشت چوب 10 ساله پالونیا هیبرید طب جو استفاده شود که قطر تنه هر درخت به حدود یک متر برسد و هفت متر تنه صاف داشته باشد که حداقل 6 متر مکعب چوب گردبینه در مزرعه دارد میزان سوددهی طرح حدود 7 برابر میشود، بنابراین بهینه ترین زمان برداشت محصول زراعت چوب پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو برای تاجران و سرمایه گذاران بین سالهای هشت تا ده سالگی درخت هست و اولین زمان تجاری برداشت محصول بعد از سال پنج یا حداقل قطر تنه چهل سانتیمتر هست . به امید سبز شدن وطن عزیزمان ایران

طرح توجیهی زراعت چوب پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو سال ۱۴۰۰

طرح اقتصادی کشاورزی چوب پالونیا هیبرید از نهال پائولونیا هیبرید اصلاح شده طب جو

مقدمه :

پالونیا هبرید طب جو paulownia hybrid tebjoo

پالونیا يا درخت امپراتريس از هزاران سال پيش در کشور چين کشت می شده است . مردم آن کشورسالهاست درختان پائولونيا را به نشانه خوش يمنی و تقدس در اطراف منزل خود می کارند . اما امروزه با کشف بيشتر خصوصيات چوب و رشد اعجاب انگيز آن موجبات کشت وسيع اين درختان در چين فراهم گرديده است

چرا زراعت چوب از نهال پالونیا قلمه هیبرید اصلاح شده در ایران ؟! 

کشور ما سالهاست واردکننده چوب روسی هست ، تلاش ما تولید وجایگزینی چوبی بسیار باارزش تر با همان قیمت در ایران است، با آب بسیار کمتر از هندوانه و گوجه فرنگی و برنج و لیمو و...

در شرکت طب جو ، ما سالها گونه های مختلف پالونیا را از کشورهای مختلف بررسی کردیم و در شهرها و دما ها و ارتفاع های مختلف اجرا کردیم و تفاوت در جنس ، قلمه ، واریته ، روش تولید و عقیم بودن بذرش و مقاومت نهال به گرما و سرما و تنش های دمایی و سرعت رشد و حجم چوب دهی را بررسی کردیم تا بتوانیم بهترین نهال را تولید کنیم که در سراسر کشور رشد اقتصادی داشته باشد و کمترین قیمت نهال پالونیا هیبرید تضمینی را با قرارداد مشاوره ،نظارت و خرید محصول ارائه دهیم . 

نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو با مشاوره و نظارت کاشت و خرید تضمینی محصول با تضمین عقیم بودن بذرش یعنی با تضمین غیر مهاجم بودن درخت پالونیا هیبرید طب جو و با درآمد بسیار عالی است.

تحویل مستقیم و بدون واسطه بهترین نهال پالونیا هیبرید طب جو به کشاورز و سرمایه گذار زراعت چوب پالونیا هیبرید در سراسر کشور .مشاوره رایگان کشت نهال پالونیا هیبرید در ساعت های اداری 09173056193

انواع مختلف نهال پالونیا :

نهال پالونیا ۲۳ گونه رسمی شناخته شده در دنیا دارد که ۹ مدل معمولی و ۱۴ مدل هیبرید است.که هر یک دارای کیفیت های مختلف، رشد و میزان مصرف آب و تحمل شرایط متفاوت میباشد

درسال 1781 گیاهشناسی سوئیسی بنام تونبرگ درکتاب فلور ژاپن نام علمی درخت پائولونیا ( پالونیا ) را بر این درخت گذاشت و چند سال بعد دانشمندان چینی این گیاه را در تیره اسکروفولاریا قرار دادند و 9 گونه آن را به نام های زیر شناسایی و طبقه بندی کردند.

1-p. fortunei

2-p. catalpifolia

3-p. elongata

4-p. kawakamii

5-p. fargesii

6-p. taiwainana

7-p. albipholea

8-p. tomentosa

9-p. australis

و 14 گونه رسمی دیگر پالونیا انواع پالونیای هیبریدی هستند که ترکیب ژنتیکی اصلاح شده این نهال ها هستند با کیفیت های متنوع که توسط کشورها و شرکت های مختلف تولید می شوند .

نوع هیبریدی شرکت ما مقاومت دمایی بالاتر و رشد سریعتر و چوب باکیفیت تری تولید می کند و هیچ گونه تهاجم و آفتی برای مزارع مجاور ندارد .

نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو با تضمین عقیم بودن بذرش و تضمین غیر مهاجم بودن نهال پالونیا هیبرید طب جو تحویل داده میشود. 

قیمت بهترین نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو

نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده ما بنام طب جو را تولید کرده و با مشاوره ، نظارت کاشت و خرید تضمینی محصول ارائه میدهیم ، قیمت عمده فروشی امسال ۸۵ هزار تومان هست.

بهترین سایز برای جابجایی نهال پالونیا هیبرید:

طبق تجربه های ما در مناطق مختلف کشورمون ایران ، بهترین سایز برای جابجایی نهال گلدانی حدود کمتر از نیم متر هست.

آبیاری :

هر درخت در هفته حدود ۵۰ الی ۱۵۰ لیتر آب همراه با تغذیه کودی های معمولی با توجه به بافت خاک منطقه شما و دمای هوا ،فصل ، سن نهال ، سرعت باد و روش آبیاری لازم دارد .

حدود قیمت یک درخت پالونیا هیبرید طب جو ۵ ساله:

اکنون یک درخت ۵ ساله ما در شرایط کشاورزی شیراز که قطر چهل سانت و تنه ۷ متر صاف وارتفاع حدود پانزده متر دارد حدود سه ملیون تومان ارزش دارد که بعد از برش اول مجددا ریشه جوانه میزند و رشد میکندو تا ده دوره تکرار میشود که مثلا درهکتار با حداکثر هزار درخت ، جمعا میشه سه میلیارد تومان درآمد.

تعداد نهال در هکتار :

در یک هکتار حداقل تجاری ۵۵۵عدد با فاصله ۳در ۶ متر هست و حداکثر حداکثر تعداد در هکتار هزار عدد نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو با فاصله ۲ در ۵ متر قابل کشت هست.

شرایط خاک :

 برای برداشت تجاری بهترین بافت خاک برای پالونیا بافت لومی شنی هست، خاک زمین مزرعه و آب کشاورزی مورد نظر طرح باید شوری کمتر از سه هزار میکروزیمنس داشته باشند، ترجیحا سرمایه گذار طرح پالونیا هیبرید باید مالک زمین مزرعه باشد چون بعد از هر دوره برش محصول مجدد ریشه جوانه میزند و رشد میکند و تا ده دوره محصول قابل برداشت تکرار میشود.

برآورد کلی سرمایه‌گذاری طرح یک هکتاری پالونیا هیبرید طب جو :

هر عدد نهال پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو اکنون هشتادو پنج هزار تومان هست که

در هکتار :

* حداکثر هزار عدد نهال میشه 85 میلیون تومان. 

* حدود 30 میلیون تومان جهت اجرای آبیاری قطره ای 

* حدود 60 میلیون کوددهی برای پنج سال

* حدود 15 میلیون بیل مکانیکی و تراکتور برای کانال کشی و اصلاح خاک 

* حدود 60 میلیون تومان کارگر نگهداری برای پنج سال که شامل آبیاری دو نوبت در هفته هر درخت حدود صد لیتر آب بصورت قطره ای و علف کنی و هرس شاخه های فرعی و سم پاشی و ... 

جمع سرمایه گذاری طرح طی پنج سال :

85+30+60+15+60 = 250 ملیون تومان است .

درآمد سال پنجم از اولین برداشت تجاری: 

 به قیمت امروز هر متر مکعب الوار چهار تراش پالونیا حدود 8 میلیون تومان هست که هر درخت پنج ساله پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو که چهل سانت قطر دارد و حدود پانزده متر ارتفاع دارد که هفت متر تنه صاف دارد حدود سه ملیون تومان اکنون ارزش دارد که بعد از برش اول مجددا ریشه جوانه میزند و رشد میکند و تا ده دوره تکرار میشود. جمع برداشت از هزار عدد درخت پالونیا هیبریدی با این ابعاد درخت میشه حدود سه میلیارد تومان درآمد که اگه حدود بیست درصد افت هزینه برش و حمل جابجایی و کارگر و عمده فروشی بار در نظر بگیریم به قیمت امروز  

حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان 

 دوره اول برداشت 

سود دوره اول طرح=2 میلیارد و550 میلیون تومان 

برای دوره پنج ساله دوم تا دهم برداشت :

هزینه کود و آبدهی و نگهداری= 120 میلیون تومان 

درآمد دوره دوم به بعد= 3 میلیارد تومان 

سود دوره دوم به بعد= 2میلیاردو 880 میلیون تومان. 

درصورتیکه بجای دوره برداشت چوب 5 ساله از دوره برداشت چوب 10 ساله استفاده شود که قطر تنه هر درخت به حدود یک متر برسد و هفت متر تنه صاف داشته باشد که حداقل 6 متر مکعب چوب گردبینه در مزرعه دارد میزان سوددهی طرح حدود 7 برابر میشود، بنابراین بهینه ترین زمان برداشت محصول زراعت چوب پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو برای تاجران و سرمایه گذاران بین سالهای هشت تا ده سالگی درخت هست و اولین زمان تجاری برداشت محصول بعد از سال پنج یا حداقل قطر تنه چهل سانتیمتر هست . 

به امید سبز شدن وطن عزیزمان ایران

بازگشت سرمایه از سال دوم تا سوم درخت پالونیا هیبرید طب جو:

  از برگ های درختان پالونیا به عنوان علوفه دام به قیمت روز یونجه حدود کیلویی ۳ هزار تومان یا برای تولید کود برگ کیلویی ۲ تا ۴ هزار تومان بسیار کاربردی و درآمد زا است.

برگ پالونیا حدود : ۲۲ درصد پروتئین ، ۳ درصد نیتروژن ، ۱ درصد روی ، سه عنصر پتاس ، فسفر و آهن هریک بین نیم تا یک درصد ، کلسیم حدود ۲ تا ۳ درصد و ... دارد .

از سال دوم از شکوفه ایش به عنوان دمنوش دارویی برای برونشیت و ریه قابل بسته بندی و فروش هست ، همچنین برای زنبور داری و تولید عسل دارویی پالونیا هیبرید میشه استفاده کرد.

از زیبایی گلهایش در طی دو ماه از سال و از سایه برگ ها و غنچه ها و شاخه ها درطول سراسر سال به عنوان باغ مجالس و تفرجگاه میشه درآمد کسب کرد و کل سرمایه اوایه طرح را برداشت کرد .

برای طرح های بالاتر از ده هکتار :

از شاخه های درخت قابل استفاده تجاری برای راه اندازی کارگاه ذغال چوب پالونیا هیبرید طب جو و

راه اندازی کارگاه نجاری تبدیل درخت گردبینه به الوار چهار تراش رامبری شده (تولید تخته صنعتی)

بهترین خاک کشاورزی برای زراعت چوب پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو خاک لومی شنی هست. 

شوری آب و خاک کشاورزی مزرعه باید کمتر از سه هزار میکروزیمنس باشد. 

میزان مصرف آب با توجه به منطقه و بافت خاک متفاوت هست ، بطور متوسط در هفته هر درخت بین ۴۰لیتر تا ۱۴۰ لیتر آب در هفته است .

تحمل دمایی درخت پالونیا هیبرید اصلاح شده طب جو حدود دمای منفی بیست و پنج درجه سانتیگراد زمستان تا مثبت پنجاه و پنج درجه سانتیگراد تابستان است . 

میزان و نوع کوددهی با توجه به منطقه و نتیجه آزمایش خاک متفاوت است.

در زمین های پر آب مانند شمال کشور ریشه درخت پالونیا تا عمق حداقل چهار متری خاک مزرعه در زمستان نباید به آب برسید.

یکی از کاربردهای بسیار عالی درختان بسیار زیبا و سودآور درختان پالونیا هیبرید طب جو با توجه به شهد بسیار عالی شکوفه های پالونیا زنبورداری و تولید عسل دارویی پالونیا و دمنوش شکوفه های دارویی پالونیا هیبرید است . 

گل های دارویی پالونیا بصورت دمنوش یا عسل پالونیا داروی برونشیت و ریه و تقویت کننده قوی سیستم ایمنی بدن و دستگاه گوارش است.

بوی یاس ملایم شکوفه های درختان پالونیا برلی صنعت عطر سازی بسیار کارآمد است . 

برگ های پالونیا هیبرید طب جو سایه انداز و بهترین علوفه دام هست . 

چوب و الوار صنعتی درختان پالونیا هیبرید طب جو کاربردهای بسیار گسترده ای با درآمدزایی و اشتغال و ارزآوری فرآوران هست .

از شاخه ها و ضایعات چوبش بهترین ذغال فشرده چوب پالونیا هیبرید تولید میشود

چندین برابر سایر درختان اکسیژن تولید میکند زیرا چرخه فتوسنتز قوی تر دارد . 

همه ما در انشای تکراری اسفند هر سال از فواید درخت نوشته ایم. از سایه اش، چوبش، میوه اش و اکسیژن خالصش و...اینها را همه از بریم.

این درختان باعث معتدل کردن هوا هستند و منابع آب را حفظ می کنند و جلوی فرسایش خاک را می گیرند. 

اینکه با افزایش نفوذپذیری خاک، خطر سیل را کاهش می دهند. 

اینکه برگهای ریخته شده از درختان موجب تقویت مواد آلی خاک می شوند.

اینکه تا 20٪ صرفه جویی در هزینه های سرمایشی و تا 10٪ هزینه های گرمایشی خانه های اطراف را کاهش می دهند. 

اینکه تردد مردم برای خرید در مناطق پر درخت بیشتر است و مردم در این جور جاها 12٪ بیشتر پول خرج می کنند. 

اینکه بیمارانی را که در آن سوی پنجره اتاقشان درخت است زود تر خوب می شوند. 

اینکه هر چه درخت بیشتر می شودخشونت مردم جامعه کمتر می شود. 

اینکه یک ردیف درخت در امتداد اتوبان آلودگی صوتی را تا 50٪ کاهش می دهد. 

اینکه 340 درخت موجود در هر کیلومتر مربع بیماری آسم را در مردم 25٪ کاهش می دهد. 

اینکه مردمی که در کنار فضای سبز زندگی می کنند40٪ کمتر چاق می شوند. 

اینکه قدم زدن در میان درختان استرس و عصبانیت و افسردگی را تا حد زیادی کاهش می دهد. 

اینکه در یک مطالعه مشاهده شده است که بعد از ایجاد فضای سبز در کنار یک جاده تصادفات 46٪ کاهش پیدا کرده است. 09173056193

به امید سبز شدن وطن عزیزمان ایران

تنها جامعه متفکر، امکان پیشرفت دارند؟

tebjoo

آب مجاری مقدار آبی است که برای تولید یک محصول به هر طریق مصرف میشود.

با ۴۰۰هزار لیترآب چی میشه تولید کرد که بصرفه ؟

۲ تن گوجه فرنگی، کیلویی ۵۰۰۰ تومن🍅

میشه ۱۰ میلیون تومن  

۲۷ کیلوگوشت گاو کیلویی ۱۰۰ هزارتومن 🥩

میشه ۲میلیون و هفتصدهزار تومن 

۴۰ متر مکعب الوار چهار تراش پالونیا هیبرید طب جو🌳

میشه ۳۲۰ میلیون تومان   

۱ ماشین پراید ۱۱۰۰ کیلویی 🚗

میشه ۱۳۰ میلیون تومان

خانه و شهر و کشور زیبا ساختنی است

به امید سبز شدن وطن عزیزمان ایران

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که درباره این مقاله نظر می دهید
افزودن نظر جدید
برای ثبت نظر ابتدا باید به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید.
افزودن نظر جدید
برای ثبت نظر ابتدا باید به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در صورتی که هنوز ثبت نام نکرده اید، ثبت نام کنید.
طراحی و ساخت وبسایت توسط www.shopikar.com